Районний семінар вчителів початкових класів
07.12.2017 на базі школи був проведений районний семінар вчителів початкових класів на тему «Інтеграція в освіті, як засіб збагачення змісту сучасного навчання і виховання в початковій школі». Досвідом роботи ділилась Буханець Антоніна Олександрівна – творчий, креативний, ініціативний учитель. Колеги мали змогу познайомитися з науково-методичним проектом Антоніни Олександрівни «Створення умов для формування креативного мислення в учнів початкової школи».
Вчителі відвідали інтегрований урок «Різноманітність рослинного світу. Творення слів за допомогою найуживаніших префіксів» (природознавство, українська мова) та прийняли участь в інтелектуально—розважальній програмі «Прийшов Наум — час братися за ум». До участі в семінарі були залучені вихованці закладу дошкільної освіти «Топольок».
Фізика - цікава наука
На виконання плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Юр'ївської райдержадміністрації 3 березня 2017року на базі Чаплинської ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителем фізики Муріною Мариною Володимирівною був проведений семінар-практикум з теми: «Формування життєвої компетентності учнів шляхом використання ІКТ на уроках фізики та астрономії». Учасників семінару привітали директор школи Балєва Наталія Юріївна та учні 5 класу.
Одним із засобів формування не тільки освітнього, а й розвивального та інтелектуального потенціалів особистості є впровадження інформаційно-комунікативних технологій у навчальний процес. Тому при вивченні фізики особливого значення Марина Володимирівна надає застосуванню комп’ютерної техніки як засобу навчання за рахунок інтересу учнів до діяльності. Добре відомо, що курс фізики середньої школи складається з розділів, вивчення й розуміння яких потребує розвиненого образного мислення, вміння аналізувати, порівнювати. Кожен учитель знає, що в будь-якому розділі курсу фізики можна знайти теми, складні для розуміння учнем.
Головною метою вивчення фізики в школі є посилення її прикладної спрямованості. Тому вчитель фізики та астрономії Муріна Марина Володимирівна переважно орієнтує навчання на розв’язування задач, формування вміння використовувати наукові знання у розв’язанні практичних завдань різних галузей діяльності, на розвиток логічного мислення, а застосування сучасних інформаційних технологій на уроці дозволяє підвищити інтелектуальний рівень учнів і полегшує вирішення практичних задач.
У ході практичної частини семінару був проведений урок фізики у 8-му класі «Розв'язування задач по темі «Закон Ома для однорідної ділянки кола»», під час якого Марина Володимирівна презентувала власні напрацювання з проблеми семінару та ознайомила колег із основними етапами формування предметної, науково-природничої та життєвих компетентностей учнів.
Під час проведення практичного заняття з вчителями «Робота з рухомою картою зоряного неба» Марина Володимирівна запропонувала присутнім свої методичні наробки, не залишила поза увагою і проблему використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках астрономії, продемонструвавши на інтерактивній дошці основні можливості сучасних педагогічних програмних засобів, які можна використати під час проведення уроків.
При підведенні підсумків учителі відзначили актуальність проблеми, враховуючи вимоги нової програми з фізики у 8-му класі, високий рівень підготовки та практичну значимість семінару. Марина Володимирівна звернула увагу на ключові компетенції, які вчитель має формувати в учнів та на чинники, які позитивно впливають на формування мотивації на уроках фізики: практична спрямованість мети уроку як особисто значущої, важливої для кожного; використання в процесі навчання наявного життєвого досвіду учнів, їхніх повсякденних спостережень, досвіду практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з повсякденним життям, явищами, які відбуваються в довкіллі; використання результатів навчання в практичній діяльності людини.
Жвавий інтерес у присутніх викликав виховний захід «Любіть Україну», під час якого учні говорили про науку, без якої не було б даху над головою і їжі на столі, науку, що дає тепло і світло, транспорт і зв’язок, науку, у якої славне минуле, бурхливе сьогодення і світле майбутнє. Цікава постановка заходу показала творчість, акторську майстерність учнів школи. Як і годиться, в творчих учителів - творчі учні, які вкотре переконали присутніх у тому, що фізика - цікава наука.
Методист відділу освіти Юр'ївської райдержадміністрації Васильєва В.О. відмітила, що семінар пройшов на високому науково-методичному рівні, а також наголосила на необхідності використання різних форм і методів роботи з учнями з метою підвищення ефективності та результативності навчання, а також вироблення практичних навичок із застосування знань із фізики у повсякденному житті.
Кожен присутній учитель семінару взяв для себе ту іскру знань, тепла, задоволення, яка допоможе йому в подальшій роботі у своїх педагогічних колективах.
Семінар- практикум вчителів зарубіжної літератури та російської мови
На базі Чаплинської СЗШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар вчителів зарубіжної літератури з проблеми «Духовне, морально-естетичне виховання учнів засобами інноваційних технологій». Метою його було ознайомитися із досвідом роботи вчителя зарубіжної літератури Балєвої Наталії Юріївни з вищевказаної теми, узагальнити та розповсюдити досвід роботи серед присутніх педагогів, розвивати навики словесників щодо використання інноваційних технологій під час організаційного, мотиваційного, заключного етапів уроку. На базі Чаплинської СЗШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар вчителів зарубіжної літератури з проблеми «Духовне, морально-естетичне виховання учнів засобами інноваційних технологій». Метою його було ознайомитися із досвідом роботи вчителя зарубіжної літератури Балєвої Наталії Юріївни з вищевказаної теми, узагальнити та розповсюдити досвід роботи серед присутніх педагогів, розвивати навики словесників щодо використання інноваційних технологій під час організаційного, мотиваційного, заключного етапів уроку.
Учасники семінару відмітили вправність і доречність застосування учителем та школярами сучасних технічних засобів на уроці зарубіжної літератури в 7 класі «Артур Конан Дойл. «Собака Баскервілів». Захоплива інтрига – основа детективного твору » .
Не залишив байдужими учасників семінару позакласний захід «Бал літературних героїв». Завдяки зусиллям учнів 7-11 класів усі отримали можливість перенестись в неповторну красу балу.
По завершенню роботи гості висловили глибоку вдячність Наталії Юріївні та учням школи за прекрасний семінар, та побажання ще не раз повернутись у нашу школу для нових творчих зустрічей.
Семінар-практикум вчителів української мови та літератури
Актуальними і дієвими формами методичної роботи є семінари-практикуми вчителів-предметників. Така форма дає можливість не лише показати потенціал учителя, а й поділитися своїми наробками з колегами.
Чаплинська СЗШ І – ІІІ ступенів радо зустрічала гостей 17 грудня, на базі якої проведено районний семінар вчителів української мови та літератури.
Тарасова Тетяна Петрівна, вчитель української мови та літератури, ділилася досвідом своєї роботи з теми «Інтеграція педагогічних технологій на уроках словесності: активізація творчого потенціалу учня». Проведення районного семінару співпало зі святкуванням Дня Святого Миколая, тому школа була святково прикрашена, а до уваги вчителів була представлена виставка виробів учнів, парад сніговичків та казкових героїв. Учасники семінару переглянули «Зимовий календар». В стінах школи панував гарний настрій, який передався гостям, тому захід пройшов в атмосфері піднесеності, натхнення та, звичайно, на високому професійному рівні.
Незабутнє враження справив на учасників семінару урок української літератури в 11 класі «Страждання матері – страждання України. Образ Марії в однойменному романі Уласа Самчука». На уроці літератури було використання і новітніх технологій – проектора, презентацій, і традиційного: незамінного помічника вчителя – одухотвореного живого слова, і переконливо-акторські виступи учнів, що в поєднанні принесло очікуваний результат: доля Марії торкнулася дитячих сердець, спонукала до роздумів. На основі художнього аналізу образу головної героїні твору учні дослідили трагедію українського народу в умовах тоталітарної системи. Сила життя, сила любові і волі втілені в образі Марії. Цільність характеру, національна самобутність цієї жінки і є уособленням самої України – нескореної, багатостраждальної і невмирущої.
Обговорюючи урок, учасники семінару висловили щиру вдячність Тетяні Петрівні та учням 11 класу за те задоволення, яке отримали, перебуваючи на занятті.
Після відвідування уроку гості були запрошені на виховний захід «Я люблю Україну !». Наш рідний край багатий своєю історією, надбаннями, краєвидами, мелодійною музикою, милозвучною мовою. Ця дуель - шоу розкрила розум, мудрість, щедрість, гумор нашого талановитого народу. Капітани команд Антоненко Вікторія та Ісак Руслан представили учасників своїх команд, а потім розпочалася запекла боротьба. В кожному раунді учасників команд чекали цікаві запитання і завдання. Найцікавішими раундами, за думкою учнів, були «Мовний», «Фотозапитання», «Відомі українці», «Вірю-не вірю», «Україна в цифрах». Команди старшокласників та вболівальники - справжні патріоти своєї країни. Це вони довели в кожному з раундів. Гості залишилися задоволені побаченим та почутим. З їх уст звучали позитивні відгуки як про учнів, так і про вчителя.
Підводячи підсумки директор центру з обслуговування закладів освіти Бакай Любов Олексіївна наголосила, що на сучасному етапі розвитку освіти найефективнішим засобом розвитку творчих здібностей учнів є інновації та творча праця педагога. Людина стає особистістю поступово, на її формування впливає багато чинників. Серед них провідне місце належить рідній мові, тому що саме вона найглибше пронизує свідомість і підсвідомість людини, доносить інформацію про навколишній світ.
Тетяна Петрівна, директор школи, - висококваліфікований, талановитий педагог, учитель-методист. Творчий пошук, прагнення до неординарного розв’язання методичних проблем, пробудження в учнів інтересу до вивчення мови, розвиток у них мовного чуття – така робоча програма вчителя.
Учасники районного семінару отримали унікальну можливість підвищити рівень власної професійної компетентності щодо використання сучасних технологій.
Математика -цариця всіх наук
28 жовтня на базі Чаплинської СЗШ відбувся районний семінар вчителів математики "Розвиток учнів через створення ситуацій, що активізують їх творчу діяльність"
ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ
6 квітня 2015 року на базі Чаплинської СЗШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар заступників директорів з виховної роботи «Формування патріотизму через ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави».
Враховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, формування активної громадянської позиції. Школа має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу.
Директор центру з обслуговування закладів освіти Бакай Л.О., методист районного науково-методичного кабінету Васильєва В.О. високо оцінили проведення ток –шоу «Бути патріотом – це данина часу чи веління серця?», який підготувала і провела вчитель історії Пасічна Л.М. разом з Муріною М.В. та учнями 10-11класів.
Старшокласники висловили свої думки щодо поняття патріотизму, адже, у кожної людини воно проявляється по-різному. Хтось зробив татуювання з тризубом, інший поставив на робочому столі синьо-жовтий прапорець, третій одягає на свята вишиванку… А чимало людей ніяк зовні не визначають свій патріотизм, проте вони є справжніми патріотами своєї країни. Вони цікавляться історією рідного краю, шанують пам’ять предків, допомагають національній церкві, виховують дітей гідними людьми… Взагалі, патріотизм по відношенню до своєї країни починається з любові до своєї вулиці, до свого маленького села. Патріотизм – це все те позитивне, корисне, що робить людина. Тільки людина з добрим й чуйним серцем, роботяща і вольова може бути справжнім патріотом і громадянином України, може по-справжньому її любити і захищати, відстоювати її інтереси і приносити велику користь. Так відверто і переконливо учні 11 класу довели всім присутнім, аргументуючи свої думки, позиції, що патріотизм – це актуально!
Далі в програмі семінару – урочистий збір піонерської дружини імені Юрія Олексійовича Гагаріна, присвячений прийому учнів 4 класу в піонери. Під звуки козацького маршу піонери внесли прапор. Учні четвертого класу перед лицем усієї школи, пообіцяли любити і берегти свою Батьківщину, бути гідними її громадянами, охороняти природу рідного краю, шанувати і берегти традиції та звичаї свого народу. Клятва оголошена. Право пов’язати жовто-блакитні галстуки надано почесним гостям та найкращим учням школи. Піонерська веселкова країна поповнилася новими ініціативними, творчими, сумлінними членами. Класний керівник Рябошапка А.В., вчителі, батьки, присутні гості вірять в те, що помисли юних піонерів будуть такими чистими як небо, вчинки такими ж яскравими як далекі зорі, а життя щасливим та довгим як сам всесвіт! Нехай кожний піонер з гордістю говорить ім’я людини, на честь якої названа наша піонерська дружина, девіз якої «За Батьківщину, добро, справедливість!»
Чаплинська земля славетна своїми людьми. Знатні хлібороби, професіональні механізатори, невтомні доярки, грамотні спеціалісти, висококласні будівельники... В їхніх душах любов до рідної землі гармонійно поєднується із самовідданою працею на ній. Молоде покоління гідно приймає естафету із рук своїх батьків. На виховній годині «Моя земля – земля моїх батьків», яка була проведена в музеї Людини праці учні 6 класу разом з класним керівником Балєвою Н.Ю. презентували прапор та герб села Чаплинки, перегорнули сторінки життя своїх дідусів та бабусів.
Директор ФГ «МЮД» Гудожник Л.В., сільський голова Образцова Л.В. відзначили почесних жителів села, які своєю працею зробили село Чаплинку одним із найкращих у регіоні. Значок «Почесний громадянин села Чаплинка» урочисто вручено директору школи Тарасовій Т.П., вчителю-пенсіонеру Поповій Н.В. Хвилюванню не було меж, коли відзнаки своїх рідних отримували діти та правнуки -- Салко О.А., Образцова Л.В., Ісак В.В., Кряж О.Г., Федорова Юлія. Доля їхніх рідних нерозривно пов’язана з Чаплинкою.
На завершення семінару - патріотичний флешмоб «Україна – єдина країна», проведений талановитими вчителями початкових класів Буханець А.О., Друзь О.В., Рябошапкою А.В., Свиріденковою Е.Г. ще раз переконав, чаплинські школярі – справжні патріоти своєї школи, свого села, своєї країни. Слова «За Україну! За мир! За спокій! » не дають нам права забути тих, хто загинув, забувати тих, хто захищає нашу Україну. Наш народ добре знає ціну миру, мирного життя. Мир – це ранок, повний світла та надій. Добре прокидатися і знати, що в тебе попереду прекрасний день, що тобі нічого не загрожує і всі твої мрії здійсняться. Добре бути щасливим.
Учасники семінару мали також змогу відвідати окрасу села – Храм Василя Сповідника. Настоятель храму Отець Анастасій розповів про церковні святині та благословив всіх присутніх на благії діла.
До уваги учасників семінару була представлена виставка виробів народно-прикладного мистецтва «Великодні візерунки», яку підготували учні 1-6 класів разом з вчителем трудового навчання Салко І.В.
Свою любов до Батьківщини кожна людина передає як уміє, але чесно, гаряче і віддано, бо любов до рідного краю - дуже сильне почуття. Людина з ним живе, носить це почуття у своєму серці.
Учасники семінару відмітили, що школа – це храм, де вивчають не тільки основи наук, а й виховують громадянина, патріота рідного села, а в майбутньому – і країни.
С.В.Маловік , заступник директора школи з ВР Чаплинської СЗШ
Семінар вчителів початкових класів
«Виховувати дитину – це значить виховувати і себе» - ці слова, що належать автору новаторських концепцій з раннього виховання дітей Масару Ібукі, є педагогічним кредо вчителя початкових класів Чаплинської середньої загальноосвітньої школи Рябошапки Артема Вікторовича. Погодьтеся, сьогодні чоловік-педагог – явище рідкісне. А чоловік – вчитель початкової ланки – взагалі явище унікальне. В нашій школі в початкових класах працює два таких вчителі.
Артем Вікторович – випускник Чаплинської школи. Молодий перспективний педагог, який поступово, використовуючи досвід своїх колег, вимальовує власний педагогічний почерк. Він дослухається до порад досвідчених педагогів, відкритий для сприйняття конструктивної критики. Незважаючи на невеликий досвід роботи на початку березня молодий вчитель радо зустрічав методиста відділу освіти Зражевську Марину Леонідівну та своїх колег, вчителів 4-х класів, на районному семінарі «Інноваційний урок як засіб навчально-виховної роботи». Під час проведення інтегрованого уроку з математики та природознавства «Дроби. Природні зони України» вихованці Артема Вікторовича показали рівень знань, який відповідає випускникам початкової школи і демонстрували готовність до переходу до основної школи. А потім вчитель запросив своїх колег – чарівних жінок на свято, приурочене до 8 Березня «О, жінко, тобі ця дяка і хвала!». Це було справжнє родинне свято для мам та бабусь із цукерками, печивом та тістечками . Діти показали свою творчість у віршах, піснях, сценках. Все це супроводжувалося відеороликами із гарними словами четвертокласників для своїх матусь, презентаціями фото із сімейних альбомів. Родзинкою свята стала пісня з елементами репу, яку діти виконали разом із своїм вчителем Рябошапкою Артемом Вікторовичем та вихователем ГПД Розсохою Романом Анатолійовичем. Звичайно, напередодні Міжнародного жіночого Дня мами, бабусі та гості не залишилися без подарунків. Діти підготували для кожної жінки створені власними руками квіти в блакитно-жовтій гамі. Під час обговорення семінару досвідчені вчителі говорили не лише про успіхи, але й давали корисні поради молодому колезі.
Сучасне виховання – дуже складний і відповідальний процес. Ми маємо виховувати не лише грамотну, творчу, всебічно розвинену дитину, а в першу чергу, особистість, адаптовану до життя в сучасному інформаційному суспільстві, з активною життєвою позицією. Українська школа потребує молодих творчих педагогів з нестандартним мисленням, відкритих для інноваційних процесів. Хочеться сподіватися, що Рябошапка Артем Вікторович є саме одним з таких вчителів, для якого школа буде не просто місцем роботи, а творчою лабораторією, де народжуються нові ідеї для успішного навчання та виховання дітей.
Заступник з навчально-виховної роботи Чаплинської СЗШ І-ІІІ ступенів Пасічна Л.М.
Районний семінар вчителів історії
26 лютого на базі нашої школи відбувся районний семінар вчителів історії за темою «Громадянсько-патріотичне виховання як невід'ємний компонент викладання суспільствознавчих дисциплін». Учасники семінару познайомилися з досвідом роботи вчителя вищої категорії, старшого вчителя Пасічної Людмили Миколаївни.
Система роботи Людмили Миколаївни базується на сучасних педагогічних технологіях, головна мета яких – зробити процес навчання творчим. Це висококваліфікований, талановитий, ініціативний педагог, фахівець своєї справи. Вчитель має глибоку теоретичну та методичну підготовку. Вихованці Людмили Миколаївни є постійними призерами та переможцями ІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з історії та правознавства. Великого значення вчитель надає вихованню громадян з активною громадянською позицією. До уваги учасників семінару було представлено лінійку «Подорож лабіринтами історії», урок з історії України в 11класі «Опозиційний рух в Україні в другій половині 60-х – на початку 70-х років. Форми діяльності дисидентів», екскурсію до шкільного музею та виховний захід «Допоки серця палають ГЕРОЇ не вмирають», присвячений випускнику школи Скалозубу Артему, який загинув 14 червня 2014 року в небі над Луганськом.
В роботі семінару брали участь методист відділу освіти Куліш А.О., сільський голова Образцова Л.В., директор ФГ «МЮД» Гудожник Л.В.
|
19 лютого відбувся районний семінар вчителів 2-х класів на тему
"Сучасний погляд на родинне виховання в початковій школі"
|
Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи |
25 січня на базі нашої школи відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Традиційні та інноваційні підходи до організації методичної роботи в школі». В роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Юр`ївської райдержадміністрації О.В.Біла, завідуюча методичним кабінетом відділу освіти В.О.Васильєва, директор Чаплинської СЗШ Т.П.Тарасова, заступники директорів з НВР шкіл району. Читати далі... |
|
+25° вологість: 50% тиск: 751 мм вітер: 3.0 м/с, +25° вологість: 43% тиск: 753 мм вітер: 3.0 м/с, |
Copyright MyCorp © 2024 |
Зробити безкоштовний сайт з uCoz |