Життя вимагає інтелектуально розвиненої особистості, відкритої до демократичного спілкування й розвитку. Провідна роль у формуванні такої особистості належить освіті. Сучасна школа має не просто давати знання, а й вчити учнів застосовувати їх у повсякденному житті.Усе найголовніше та найважливіше для школяра відбувається на уроці, Дитина повинна не просто засвоїти певну суму теоретичних знань, а й зрозуміти, де ця сума знань знадобиться їй після закінчення школи. Тому вивчення більшості навчальних дисциплін має носити прикладний характер. Особливо це стосується фізики, хімії, біології.
Фізика ― одна з найдавніших наук, без якої немислимий подальший розвиток людства. Значення фізичних знань у нашому житті дійсно важко оцінити. Недаремно академік А. Ф. Йоффе висловився про це так: «Сучасна техніка ― це перш за все фізика в різних її застосуваннях». За допомогою цих знань сильна рука людини запустила космічні кораблі до зір, дивлячись на які, люди кажуть: «Фізика ― це чудово!» .
Школярі нашої школи з цим повністю згодні, адже тепер у них є можливість зрозуміти дію тих чи інших природних, фізичних явищ, провівши досліди на сучасному фізичному приладді.
Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2015 р. № 1033-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки (загальнодержавні витрати) на 2015 рік, та перерозподіл обсягу освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2015 році» керівництво Юрївського району придбало обладнання для кабінету фізики. Нам дуже пощастило, що серед двох шкіл, до яких це обладнання надійшло, була наша школа. Вдячні учні 2 березня запросили керівництво району та відділу освіти, щоб спільно долучитися до можливості вивчення фізики з використанням нового обладнання.
В нетрадиційній формі з використанням інноваційних технологій пройшов відкритий урок в 7 класі з теми «Сила тертя». Учні експерементували, розв’язували задачі, давали відповіді на запитання. Творчість учнів яскраво виявлялася під час виконання різноманітних творчих завдань, у процесі розв’язання яких використовуються не лише репродуктивні підходи, а й вміння учнів спостерігати, досліджувати, експериментувати, узагальнювати, аналізувати та робити висновки, вміння вирішувати проблеми у нестандартних ситуаціях. Вчителю фізики Муріній М.В., використовуючи інтерактивну дошку, легко було перевірити знання учнів. Після кожного завдання з’являлася правильна відповідь.
Пізнавально-інтелектуальна гра «Колесо фортуни» була побудована у формі змагань. Гості створили свою команду «Еврика» на чолі з заступником директора фермерського господарства «МЮД» Гудожником О.Л. і намагалися довести учням, що знання, отримані на уроках фізики десятки років тому, не загубилися. Особливо відзначився голова райдержадміністрації Золотопуп В.П., який показав учням майстер-клас з розділу фізики «Електрика». Команда одинадцятикласників «Енергія», яку очолював Ісак Руслан, старалася довести, що вони також знають закони фізики і не підведуть свого вчителя. Муріна Марина Володимирівна підібрала цікаві завдання, в ході виконання яких треба було показати вміння застосовувати набуті знання на практиці. Обидві команди проявили волю до перемоги, показали вміння чинити опір труднощам, знімати напругу та отримали позитивний заряд енергії.
Учительський та учнівський колектив школи, батьки висловлюють подяку голові Юр’ївської райдержадміністрації Золотопупу Вадиму Петровичу, начальнику відділу освіти Карпенко Олені Анатоліївні, директору центру з обслуговування закладів освіти Бакай Любов Олексіївні за такий прекрасний подарунок в цей важкий період для нашої держави – фізичний кабінет з інтерактивною дошкою. Вчителі та учні докладуть зусиль, щоб знання з фізики стали кращими і їх можна буде застосувати для процвітання нашої України.
Директор Чаплинської СЗШ Тарасова Т.П. |